Yeni yasama döneminde Erdoğan’dan çağrısı: Ülkemizi yeni sivil bir anayasaya kavuşturmalıyız

Meclis, 2,5 aylık aranın ardından yasama çalışmalarına yeniden başlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılı açılışı dolayısıyla Meclis’e geldi. TBMM Başkanvekili Celal Adan tarafından resmi törenle karşılanan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Tören Birliği kıtasını selamladıktan sonra TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile Genel Kurul salonuna geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Genel Kurulu 28. Dönem 2. Yasama Yılı açılış töreninde önemli açıklamalarda bulunuyor…

Aziz milletim, sayın başkan, değerli milletvekilleri sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

TBMM’nin 8. Dönem 2. Yasama Yılı’nın özellikle ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde iradelerini sandığa özgürce yansıtarak demokrasimizin gücüne güç katan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. 28. dönem milletvekillerimizi bir kez daha tebrik ediyorum.

TBMM’nin ilk başkanı, milli iradenin ilk kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyorum. Hangi unvanla olursa olsun Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi için emek veren herkese teşekkür ediyorum. Vatan topraklarının müdafası, devletimizin bekası uğrunda can veren şehitlerimizi yad ediyorum. Rabbim tüm şehitlerimizin mekanlarını cennet eylesin. Bu çatı altında ülkemize milletimize hizmet verecek tüm milletvekillerimize başarılar diliyorum.

Türkiye Yüzyılı’nın ufkunu aydınlatacak

İlki milli mücadele, ikincisi 15 Temmuz olmak üzere iki kez gazilik payesiyle şereflenmiş olan TBMM, tüm parlamentolar içerisinde özel bir kurum olduğunu düşünüyorum. Milli mücadele gibi bir destanı zafere ulaştıran Meclisimiz bugün de Türkiye Yüzyılı’nın ufkunu aydınlatacaktır.

Vesayetin milli iradeyi hiçe saydığı dönemler geride kalmıştır.

Önümüzde yeni bir görev ve yeni bir fırsat var bu da ülkemizi yeni ve sivil bir Anayasaya kavuşturmaktır. Türkiye’yi mevcut anayasa kamburundan kurtarmak hepimizin en öncelikli sorumluluğudur.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x