Türkiye’de Ev Fiyatına Yunanistan’dan Alınabilecek 10 Ev

Türkiye’de konut fiyatlarında balon vardı, yoktu tartışması sürerken, yurt dışında kur farkına rağmen yurt içindeki evlerle yakın fiyattaki evlere bakmaya devam ediyoruz. Ege’nin incisi, İzmir’in birincisi Çeşme’de de 1+1 evlerin 5 milyon olmasından yola çıkarsak, bu kez durağımız çok yakın komşu: Yunanistan!

Türkiye’de ev fiyatlarındaki yükseliş süredursun, bizler de başka ülkelerde bu fiyatlar nasıl alternatif var diye bakmaya devam ediyoruz. Almanya, ABD, İtalya’dan sonra sırada Yunanistan var. 3 ila 5 milyon TL’ye karşılık gelen evlere bakıyoruz.

Girit Adasıyla başlayalım. Havuzlu sitede 2+1 bu villanın fiyatı yaklaşık 181 bin dolar yani yaklaşık 5 milyon TL.

Korfu Adası’nda küçük bir kasabada kısaca Yunanistan’ın İtalya ile karşılıklı kaldığı bölgede bu şirin evin fiyatı 4 milyon 900 bin TL.

Yunanistan’ın Halkidiki bölgesindeki bu villaya İpsala’dan çıkınca araçla 3 saat 45 dk sonra varabiliyorsunuz. Hatta Kavala’dan kurabiye de alıp gidebilirsiniz. Fiyatı da yaklaşık 5 milyon TL.

Pelasgia’daki bu şirin ev 135 metrekare, 3 odalı, 2 banyolu ve yine 5 milyon TL seviyesinde bir fiyata satılıyor.

2008’de inşa edilmiş, 293 m2 kare kullanım alanı, 62 metrekare ev alanı, 2 odalı, sahile 100 metre uzaklıkta, ortak havuzlu, güneş enerjisi olan, eşyalı bu evin fiyatı da 5 milyon ve Girit Adasında bulunuyor.

Yine Girit’te muhteşem manzaralı ve 4 milyon liralık bu sevimli ev de var.

2 odalı, 2 katlı bu taş ev bir köy evi tarzında olurken, yaklaşık 5 milyon değeri var.

1 oda 1 salon Girit merkezde bu evin de fiyatı 5 milyon TL.

Açık mutfaklı, sobalı, 3 odalı, 3 banyolu bu ev de Girit’te olurken, bahçesi ve terasları da bulunuyor. Kuş sesleri içinde, dar sokaklar arasındaki evin fiyatı 4 milyon 900 bin TL seviyesinde.

2 oda biz salon, havuzlu villanın fiyatı diğerlerinden çok farklı değil. Ne dersiniz? Yunanistan’daki evler uygun mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x