Ortaya Çıktı: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ve O 7 Altcoin’den Alıyor!

CoinShares haftalık raporuna göre, kripto varlık yatırım ürünleri toplamda 2 milyar ABD doları giriş gördü ve bu, son 5 haftalık giriş akışını 4,3 milyar ABD dolarına çıkardı. ETP’lerde işlem hacimleri bir önceki haftaya göre %55 artarak hafta boyunca 12,8 milyar ABD dolarına yükseldi. Bitcoin yine haftanın odak noktası oldu ve 1,97 milyar ABD doları giriş gördü. Ethereum, muhtemelen SEC’in spot bazlı ETF’lere izin verme kararına tepki olarak Mart ayından bu yana en iyi giriş haftasını geçirerek toplamda 69 milyon ABD doları giriş gördü.

CoinShares raporu: Yatırımcılar Bitcoin ve o kriptolara fon akıttı

CoinShares haftalık raporuna göre, kripto varlık yatırım ürünleri toplamda 2 milyar ABD doları giriş gördü ve bu, son 5 haftalık giriş akışını 4,3 milyar ABD dolarına çıkardı. ETP’lerde işlem hacimleri bir önceki haftaya göre %55 artarak hafta boyunca 12,8 milyar ABD dolarına yükseldi. Bitcoin yine haftanın odak noktası oldu ve 1,97 milyar ABD doları giriş görürken, en büyük altcoin Ethereum (ETH) spot ETF haberlerinin etkisiyle giriş görmeye devam etti ve 68,9 milyon dolar giriş yaşadı. Bitcoin’in düşüşüne endeksli short BTC fonunda ise 5,3 milyon dolarlık çıkış görüldü.

CoinShares raporu, yatırımcı hissiyatındaki bu dönüşümün, ABD’deki beklenenden daha zayıf makro verilere doğrudan bir yanıt olduğuna ve para politikası faizi indirimi beklentilerini öne çektiğine inanıyor. Olumlu fiyat hareketleri, toplam yönetim altındaki varlıkların (AuM) bu yıl Mart ayından bu yana ilk kez 100 milyar ABD doları seviyesinin üzerine çıktığını gördü. Coğrafi olarak, ABD geçen hafta toplam 1,98 milyar ABD doları giriş ile en fazla girişi gördü ve haftanın ilk günü rekor seviyedeki en yüksek üçüncü günlük girişi gördü. iShares bitcoin ETF artık, 21 milyar ABD dolarlık AuM ile geleneksel Grayscale’i rahatça geride bıraktı.

Diğer altcoinlerde hareketlilik

Bitcoin yine haftanın odak noktasıydı ve 1,97 milyar ABD doları giriş görürken, short-bitcoin ise art arda 3. hafta 5,3 milyon ABD doları tutarında çıkış gördü. Ethereum, Mart ayından bu yana en iyi giriş haftasını 69 milyon ABD doları giriş ile görürken, altcoin’lerde ise sınırlı aktivite vardı. Fantom ve XRP sırasıyla 1,4 milyon ABD doları ve 1,2 milyon ABD doları giriş gören isimler olarak öne çıktı. Diğer altcoinlere baktığımızda Fantom (FTM) 1,4 milyon dolar, XRP 1,2 milyon dolar, Solana (SOL) ise 0,7 milyon dolarlık küçük giriş yaşadı.

Kurumsal yatırımcıların ilgisi ise Ethereum’a yoğunlaşırken, Solana (SOL), Fantom (FTM), Chainlink (LINK), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) de talep gördü. Solana’ya olan ilgi azalarak 700 dolarlık, Chainlink’e 700 bin dolarlık, Ripple’a 1,2 milyon dolarlık, Fantom’a 1,4 milyon dolarlık ve Litecoin’e ise 700 bin dolarlık para girişi oldu. Kurumsal yatırımcılar, normal şartlarda birçok altcoin’e yatırım yaparken Fantom’un bu listeye dahil olarak 1,4 milyon dolarlık yatırım alması büyük dikkat çeken nokta oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x