Bitcoin Ustası ‘Bu Seviye’ Dedi ve Ayı Efsanesine Meydan Okudu!

Bitcoin savunucusu Samson Mow, BTC fiyatının sonsuza kadar düşemeyeceğini söylüyor. Bu ifade muhtemelen Bitcoin’i sert eleştirenlere yönelik bir cevap mahiyetinde.

Bitcoin ustası, fiyatın 1 milyon dolara ulaşacağı görüşünü savunuyor

JAN3’ün CEO’su Samson Mow, geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında genel olarak yayılan sayısız düşüş efsanesinden birini çürütmek için devreye girdi. Bitcoin Marksistine göre, BTC fiyatının önemli bir süre boyunca sabit kalma olasılığı mümkün değil. İyimser açıklaması, lider kripto para biriminin bu hafta başında toparlanmaya başlamasıyla geldi.

Belirgin bir şekilde, Mow Bitcoin’e karşı çok olumlu bir duyguya sahip. Bunu daha önce kripto parayla ilgili cesur tahminlerinde de gösterdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ocak ayı ortasında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 11 spot Bitcoin ETF ürününe yeşil ışık yaktı. Bunun hemen ardından, JAN3 kurucusu BTC fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin etti. Ayrıca BTC için Maksimum Acı Teorisi’nin hala geçerli olduğunu belirtti. Bu teori, “vade gününde, temel endeksin/hisse senedinin fiyatının, en fazla sayıda opsiyon alıcısı için maksimum kayıp (acı) ile sonuçlanan bir noktaya doğru hareket ettiğini belirtir. Alternatif olarak, bu aynı zamanda opsiyon satıcıları için minimum kayıp anlamına gelir. Bitcoin yörüngesine göre, Samson Mow short satıcıların yakında yanacağı konusunda iyimser.

Samson Mow Bitcoin’i Eleştirenlere Cevap Veriyor

Mow, lider kripto para konusundaki duruşu konusunda her zaman çok açık sözlü oldu. Kripto para birimini bir kenara bırakmaya çalışan herkese meydan okudu. İki hafta önce JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon‘un Bitcoin tanımına yanıt verdi. Dimon, Bitcoin’i dolandırıcılık faaliyetleri ve kara para aklama için kullanılan bir araç olarak etiketledi. Bu açıklamasıyla Dimon’un kripto para birimlerine karşı temkinli bir yaklaşımı teşvik etmeye çalıştığı açıktı. Ancak Mow gibi Bitcoin maximalistleri, BTC için böyle bir tanımı kabul etmiyor.

Mow, Dimon’un açıklamasının bilgi eksikliğinin bir sonucu olduğunu iddia etti. Mow, Bitcoin’in bankacılık hizmetlerinde inovasyonu katalize edebileceği için dönüştürücü bir potansiyel sunduğunu açıklamaya devam etti. Bitcoin’in potansiyeline ilişkin tartışmaların ötesinde, BTC fiyatını yeni bir zirveye taşıyabilecek birkaç itici güce sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Uzmanlar, spot Bitcoin ETF’lerinin BTC fiyatında bir artışa neden olmasını bekliyor. Ayrıca, yaklaşan halving olayı da öyle. Samson Mow’un BTC fiyat tahmininin temel dayanağı bu iki olaya dayanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x