Analistler Bu 3 Altcoin İçin Yükseliş Bekliyor: Hedefler Belirlendi!

Kripto analisti David, LINK fiyatında güçlü bir artış bekliyor. Analist Valdrin Tahiri, TIA Coin’in yükselişine devam edeceğini tahmin ediyor. Popüler analist Ali Martiez ise orijinal meme coin’i Dogecoin’de bir patlama öngörüyor. Analistlerin bu 3 altcoin için teknik değerlendirmelerini okuyucularımız için derledik.

LINK fiyat tahmini: Altcoin için sonraki hedef ne?

Chainlink’in (LINK) fiyatı, 4-10 Aralık 2023 haftasında (kırmızı okla gösterilen) 18 dolarda uzun vadeli dirençle karşılaştıktan sonra başlangıçta geriledi. Ancak, aşağı yönlü ivme fiyatı 12,7 dolarlık önemli destek seviyesinin altına itemedi. Bu da küçük düzeltmeler sırasında boğaların güçlü alım ilgisine işaret ediyor. Ayrıca boğaların, başka bir fiyat artışı beklediklerini gösteriyor. Nitekim, altocin fiyatı geçen hafta 18 dolar direnç seviyesinin üzerine çıktı. Böylece, 2023 Eylül’den bu yana boğa trendinin devam ettiğine işaret etti.

Bu arda, haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi), azalan sapma eğilim çizgisinin üzerine çıktı. Ayrıca, yukarı yönlü eğilim gösteriyor. Bu yüzden, LINK için daha fazla kazanç olasılığını destekliyor. Bu nedenle, LINK’in 28 dolardaki sonraki uzun vadeli direnç seviyesine doğru bir hamle yapması mümkün. Bu da altcoin için % 50’den fazla bir artış anlamına geliyor.

LINK haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, LINK fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedef 20,5 dola ve potansiyel olarak 27 dolara kadar daha fazla kazanç mümkün. Fiyatın günlük grafikte 13,3 ila 17 dolar aralığına geri çekilirse yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

TIA fiyat tahmini: ATH’a ne zaman ulaşacak?

Celestia (TIA) için altı saatlik zaman dilimi teknik analizi yükseliş görünümü veriyor. Grafiğe göre TIA, yükselen bir paralel kanal içinde işlem görüyor. Ayrıca grafik TIA’nın, 17 dolarlık yatay alanı geri aldığını gösteriyor. Bölgenin artık destek sağlaması mümkün. Altı saatlik RSI 50’nin üzerinde ve artarak yukarı yönlü hareketi meşrulaştırıyor. Kripto analisti Altcoin Sherpa, TIA’nın bir sonraki ayağından önce biriktiğini belirtiyor.

TIA yukarı doğru hareket etmeye devam ederse, mevcut fiyatın % 10 üzerinde 20 dolarda bir sonraki dirence ulaşabilir. Bu, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesinden önceki son direnç alanı. Ayrıca, kanalın direnç trend çizgisiyle çakışıyor. Bu boğa TIA tahminine rağmen, 17 doların altında bir kapanış yükseliş tezini geçersiz hale getirir. Ayrıca, en yakın destek olan 13 dolara %30’luk bir düşüşe neden olması olası.

TIA Altı Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

DOGE fiyat tahmini: Altcoin patlamaya yakın mı?

Kripto piyasası analisti Ali Martinez Dogecoin (DOGE) için ilgi çekici bir vizyon ortaya koyuyor. Analist, ufukta önemli bir fiyat patlaması olduğunu söylüyor. Martinez’e göre, Dogecoin dört saatlik grafiğindeki Bollinger Bantları şu anda 2023 Ekim’den bu yana en sıkı sıkışmayı yaşıyor. Bu model tipik olarak bir varlığın fiyat oynaklığında yakın bir artışa işaret eder. Bollinger Bantlarının daralması, analistler tarafından düşük volatilite dönemlerini ve ardından piyasa aktivitesindeki artışı tahmin etmek için kullanılan köklü bir teknik göstergedir. Bu bantlar daraldıkça, kripto para biriminin dar bir fiyat aralığında konsolide olduğunu gösterir. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Dört saatlik Dogecoin grafiğindeki Bollinger Bantları Ekim 2023’ten bu yana en sıkı sıkışmayı yaşıyor ve DOGE fiyat oynaklığında yaklaşan bir artışa işaret ediyor.

Kaynak: Ali Martinez

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x